Pleksi Lazer Kesim

pleksi lazer kesim

PLEKSİ STAND ÜRETİMİZDE KESİN ÇÖZÜM.

Pleksi lazer kesim olarak ileri teknoloji İtalyan SEI lazer makinaları ile bir mm’den 50 mm’ye kadar 2100 x 3200 mm ebatında pleksi glass plakalarımızı kesim ve markalama yapmaktayız. Yüksek adetli işlerinizde yüksek watt’ta kullandığımız lazer makinalarımız ile kaliteli ve hızlı çözümler üretiyoruz. Pleksi lazer makina parkurumuz Mercury Sei Lazer ve NRGL lazer parkurumuz ile kısa sürede siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve yüksek üretim kapatasitesine sahiptir.

 

Pleksi (Pleksiglas) Nedir ?

Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik bir malzemedir. Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır. Piyasada genellikle çeşitli ebatlarda düz levhalar halinde bulunur. 90°c sıcaklıkta yada 90°c – 115°c de etüvde ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafiftir. Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha azdır. (Döküm) Pleksiglas, istenen her şekle rahatlıkla uygulanma imkanı verir. Pleksilerin en büyük özelliği döküm levha olmasıdır. Pleksi kullanıcılarını imalat aşamasında zor durumda bırakmaz. Pleksi ekstruder levhalar gibi kesimde, şişirmede ve şekillendirmede problem çıkarmaz. Genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı yüksektir.

 

Pleksi (Pleksiglas) Çeşitleri Nelerdir ?

2mm’den 40mm’e kadar kalınlığı olan pleksiglas maddesinin 80’den fazla renk çeşitliliği bulunmaktadir. Hava şartlarına mükemmel dayanıklılık gösteren pleksi levhaları sırasıyla : Renkli Pleksiglas Levhalar, Transparan Renkli Pleksiglas Levhalar, Buzlu (Satine) Pleksiglas Levhalar, Şeffaf Pleksiglas Levhalar, Fosforlu Renkli Pleksiglas Levhalar, Pleksiglas Akrilik Ayna, Simli Pleksiglas Levhalar ve Lümen Pleksiglas Levhalar olarak sıralayabiliriz.

 

Pleksi (Pleksiglas) Nasıl Kesilmelidir ?

Pleksi’nin en iyi kesim yolu Laser Kesimidir. Pleksi dayanıklı ve kaliteli bir yapıya sahip olmasına rağmen yanlış kesim yolları (Bıçak, yatar tezgah vb.) pleksi levhalara yada pleksi   ürünlerin zarar görmesine  neden olur. Pleksi’nin yanlış bir yolla kesilmesi, Aşağıdaki problemlere neden olabilir:

Pleksi levhanin yada ürünün düz kesilmemesi, Pleksi levhanın yada ürünün yuvarlak köşelerini keserken birebir ayni açıda olmaması, Pleksi levhanın yada ürünün kırılması, Pleksi levhanın yada ürünün çizilmesi, Pleksi levhanın yada ürünün ölçülendirmede hataya yol açması, Pleksi levhanın yada ürünün bir projeye yada bir diğer ürüne oturmaması

 

Avrupa Lazer kesimlerimiz ile geniş ebat kalın pleksi kesebilen lazerlerimiz ile hızlı ve kaliteli çözüm